Sešas dienas Manila, Philippines. Maijs, 2013

Warning – šoreiz ieraksts nav nekāds pozitīvais, bet, diemžēl, dzīvē viss nav rožains! :) Es pieņemu un apzinos, ka esmu “baltais”, ar citu vēsturi, saknēm, un no “citas pasaules”, un šis ir mans subjektīvais viedoklis, ar ko dalos, jo vēlos būt atklāta, lai arī subjektīvisms var likties nosodošs! Jebkurā gadījumā, tās ir pilnīgi tīri manas emocijas un sajūtas! Ceru, ka varam tagad turpināt…

Šodien ir 22.maijs un pamodos 6 no rīta!! Iegājām gulēt pirms 2AM! Apēdu 2 palikušos mango, atbildēju facebook uz vēstuli un tagad iedomājos pakustināt šo ierūsējušo vietni!! Pēc 2 stundām jāčekojas ārā un pārvāksimies uz citu hoteli, jo te bijām rezervējuši tikai 3 naktis, ar domu, ka brauksim ārpus Manilas. Tā doma kaut kā mainījās, jo liekas, ka viss ir pārāk tālu un sarežģīti, par ko nav laika domāt, jo jāstrādā. Tā vietā, par cik šeit Manilā  esam tikai pa ceļam uz Honolulu, arī vairāk laika un enerģijas veltam skatoties visu par Honolulu un pētam, kur paliksim un ko darīsim. Jaunais hotelis ir Avitel (nav lēts, bet nav citu variantu nav, un te ir švaki ar backpackeru opcijām, kur būtu wi fi un galds) un tas ir Makati rajonā, kas ir it kā finansiālais centrs. Vēsturiskais centrs ir Intramuros un tur bijām vakar. Ļoti, ļoti karsti, tiešām saulē ilgi neizturami un smacīgi šeit ir. Filipīnas ir zeme prom no kontinentālās Dienvidaustrumu Āzijas – ne tikai ģeogrāfiski, bet arī garīgi un kulturāli. Brutalizējot, šī bilde izsaka daudz par Manilu.

IMG_9034

Lai Visums man piedod, bet baigi grūti pieņemt šo vietu. Milzīga netaisnība un netīrība te valda. Domāju, ka Indijā un Ķīnā varētu būt līdzīgi, bet savādāka nesakārtotība. Īsti nezinu, vai tur arī visi diez nokārto dabiskās vajadzības uz ielām? Ja godīgi, tad ir tāda sajūta, ka drīzumā varētu sabriest kārtīgs dumpis vai protests. Vakar laikam biju palikusi pa 3 dienām jau pilnīgi toksiska un jau pēcpusdienā riktīgi sāpēja galva un plaukstas svīda tā kā uz kārtīgām paģirām pirms kādiem 5 gadiem! :/ Te gaiss vispār ir ar tādu sastāvu, ka ienākot istabā, nomazgāju ne tikai sevi viscaur uzreiz dušā, bet arī sarkanās zandales. Ar šampūnu. Un pa taisno žāvēties uz balkona. Izejot no rīta ārā, mati un āda jau liekas ”piesūkušies” jau pēc 2 stundām! Iedomājamies, ka visi nokārtojas uz ielas, tas viss nenonāk kaut kādā attīrīšanas sistēmā, bet izgaro gaisā un tad atkal nolīst, ar mazliet savādāku minerālu/toksīnu sastāvu, plus, karstums to visu uzkarsē un aktivizē smaku! Vietējo ēšanas ieradumi ir tāpat kā citur Āzijā, respektīvi, tas viss ietekmē izskatu, veselības stāvokli un domāšanu. Rupji runājot, jo vairāk cukura, miltu, eļļas, olas, piens, gaļa, jo paralizētākas smadzenes. Palasot Lonely Planet grāmatu, kas mums ir, šķiet, ka te jābrauc ar ļoti zemiem expectations, jo pretējā gadījumā, ir mazliet grūti westerneriem/baltajiem :)

Pirmie novērojumi 4 dienās Manilā, Philippines:

1) skaļi un dobji rūcošo motoru pilnās ielas ar Jeepneys jeb vecu amerikāņu džipu autobusi, kas palikuši Otrā pasaules kara laikiem. Tie ir visvairāk izmantotais transporta veids Manilā.

2) Filipino ģimeņu dzīve uz ielām. Pie metro stacijas izskatās, ka vienam mazam bērniņam ir knapi pāris mēneši! Pie strūklakas parkā krūmos žāvējas drēbes.

3) Katolicisms. Tā ir visvairāk acīmredzamā mīkla, kas palikusi kopš 350 gadu ilgajiem spāņu valdīšanas laikiem. Mistiski redzēt tagad Āzijā baznīcas nevis tempļus.

Turpinājums sekos…, in the meantime, cenšos saglabāt mieru un vēso prātu :D

Advertisements

4 Comments

  1. Mans būt domāt, ka citreiz jāmet mieru galvaspilsētām asap un jādodas kkur tuvāk dabai jebšu iepriekš labāk jāsagatavojas ar info par un ap!Bet, nav jau jāatgādina, ka jūs neesat tipiskie backparckers…kādam jau jāstrādā ar’!;)

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s