6 mēneši ir pagājuši – braucam mājās. 5. jūlijs, 2013.

Tā nu ir sanācis, ka ir iekritusi piektdienas diena šim mūsu ceļojuma posmam. Pēdējais posms izskatās šādi: NYC – Stockholm – RIX (Ņujorka – Stokholma – Rīga).
Šodien ir 5.jūlijs, izskaņa nedēļai un izskaņa arī mūsu abu 6 mēnešu ilgajam ceļojumam, kurš sākās 8. janvārī, Liepājas pilsētā, kurā sāka snigt sniegs, tikko kā devāmies ārā no tās. Tajā brīdī, 8. janvārī braucot prom, tas likās kā ceļojums (apvienojot ar darbu) uz pilnīgi nezināmu laiku prom no mājām. Bet vai uz pus gadu?

Ivars šobrīd dzer alu un es to novēroju, smejoties par viņa “aizdomīgajiem” jociņiem.
Atrodamies John F. Kennedy International lidostā un šobrīd ir pl. 19:35. Pēc 2 stundām pacelsimies gaisā ar Norwegian Air lidaparātu. Suvenīri te ir galīgi švaki, bet kaut ko mazliet nopirkām. Esmu stipri parliecinaata, ka Latvijā un Eiropā vispār ir garšīgākas un labākas kvalitātes saldumi un cepumi! :)

Ņujorkā pabijām kopā 10 dienas, ielidojot šeit no Las Vegas (kur mēs nelaimējām miljonu un neapprecējāmies).
Pirmās 2 dienas bijām Queens rajonā, pavisam netālu no lidostas, un palikām tur, lai nostrādātu līdz nedēļas nogalei un tad pārvaktos uz Brooklyn uz 4 naktīm. Šo 4 dienu laikā atradām ari vietiņu jeb viesnīcu Manhattan, kas bija daudz ērtaka un centrālāka, un uz kuru nebija tālu jābrauc nakšņot un naktī strādāt, kā arī no istabas logiem varējām vērot 4.jūlija salūtu vai arī, kā daži teiktu, “debesu piedūmošanu”.

Manhattan mēs ļoti daudz staigājām kājām, jau pirmajā dienā pieveicot 12 stundas, izpētot Centrālparku, Upper East Side, Upper West Side un mazliet Midtown, ar visu 5th Avenue, Times Square un Rockefeller Center utt. Visu dienu iztikaam ar dazhiem banaaniem un ar lielo Whole Foods auglju bljodu, Centraalparkaa piknikojot un vartoties zaalee. Mums abiem kaut kur bija pazudusi ēstgriba! 
:)

Vakar arii pavizinajamies ar laivu turpat parka ezerā. Tas maksaja $12 uz 1 stundu, ar ko pilniigi pietika tajaa +32 karstumaa. Parks ir loti skaists, plashs un zaljsh. Tur dziivojas arii vaaveres un ezeraa mazie brunjurupuchi.Pa nedeelju diezgan lija lietus, bet paguvaam apskatit Brooklyn Bridge Park, pashu Bridge, Ice cream factory, Battery Park Gardens, ar praami par brivu aizbraucaam uz Staten Island un atpakalj, pa celjam nokjerot dazhus kadrus ar Statue of Liberty, un apskatot Manhattan no attaaluma. Vel mes paspejam apskatit Hudson River austrumu piekrasti, kur verojam saulrietu, arii Chelsea Market, un vienkarshi klejojot apkart, verojot glitter junkies (Ivara jaunais termins) :D Parsvaraa visas dienas lija lietus,iznemot pirmo un pedejo.
Metro pass uz nedeelju 1 personai maksaa $30, kas salidzinosi skiet leeti.

Protams, sabijaam ari Sarmas One lucky duck un Pure Food and Wine. Bijam ari uz iistu blues koncertu BB King Blues and Grill klubinjaa turpat Times Square, kas parsteiguma kaartaa bija par velti.
Izdarijam ari savus neatkariigos secinajumus un noverojumus par newyorkers.
Kopuma, varam piebilst, ka Nujorkaa nav gan viss pa leto, salidzinot ar citaam vietam USA :D Naudina izkusa tik atri ta ka knapi apjeedzaam, kur palika.

Tas ari viss, pielikuma bus driz foto :)

image

Posted from WordPress for Android

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s