Taizeme. no Dienvidiem uz Ziemeļiem.

Čau, “mana dienenīt”! Ir 2014. gada februāris un tulīt jau būs pagājušas 4 saulainas nedēļas 2 Taizemes līča salās mūsu šīs ziemas braucienā – 5 dienas Koh Tao un 3 nedēļas  un dažas dienas Koh Samui.

Koh taju valodā  joprojām nozīmē sala :)

Tao salā palikām 2 naktsmītnēs  – Toscana un Sunshine Beach resort, kā arī izmēģinājām niršanu ar akvalangu. Tas bija liels satraukums, jo mani dzina diskomfortā regulatora izmantošana un apziņa, ka jāelpo saspiestais skābeklis. Man ir aizdomas, ka ilgstoši to darot, tas vairs nav draudzīgi smadzenēm, jo īsts gaiss tomēr ir ĪSTS gaiss :D Vēl mulsināja arī visi triki, kas jaāpgūst, lai varētu dziļi nirt, piemēram, ūdens iztukšošana no brillēm, esot zem ūdens!! Visvieglākais visā procesā bija zemūdens zīmju valoda…līdz nonācām ūdenī! :) Šogad Tao vēl vairāk pastiprinājušies tās dabiskās vides saglabāšanas jautājumi un aktīvistu darbošanās jūtama visapkārt. Nu jau ir arī vairāk lielās gružkastes izvietotas atkritumu šķirošanai. Zemāk dažus screenshots no Green Guide to Koh Tao.

Samui salā pavadījām 14 dienas, pārtiekot no termiski neapstrādātas pārtikas, daudz kokosriekstiem (sula + mīkstums) un green juice jeb zaļajiem dzērieniem (pārsvarā izpiesti spināti, selerija, kale/lapu kāposti). Samazinājusies ēstgriba un kilogrami. Ivars zaudēja 4 kg un es 2,5 kg. Vēl dažus derētu nomest un kustēties VĒL vairāk!:) Pārējās dienas, t.i., šobrīd, uzturs sastāv no pārsvarā svaigas pārtikas, bagātas ar uzturvielām, kafija neprasās, kaut arī 15.dienā izdzēru veselas divas! Pēc pāris stundām sapratām, ka akūti vajag “ZAĻO” UN COCONUT!!:) Taizemes televīzijas kanālos ļoti aktīvi reklamē lauksaimniecībā izmantojamas ķimikālijas, tāpēc sākām aktīvāk meklēt organic produce jeb bioloģiski audzētus produktus. Vaicājām Lamphu saimniekam, kā lai tiekam pie normālas pārtikas un viņš mums ieteica Tesco meklēt dārzeņus ar marķējumu Royal Project (apraksts angļu valodā). Tesco Lotus bija pieejami daži lapu kāposti, brokoļi un puravi, bet pieņēmām lēmumu atlikušās dienas negatavot istabiņā ar savu jauno mini-blenderi, bet iztikt ar augļiem un Radiance. Ikdiena šeit sastāvēja no Saules, peldēšanās jūrā un pagaidu mītnes Tropical Paradise residences baseinā, izbraucieni ar motociklu apkārt un krustu šķērsām salai, jaunu pludmaļu un kalnu celiņu atklāšana, iepirkšanās tirgū, bioloģiski audzētu dārzeņu sirojumiem, tradicionālu night market jeb nakts tirgu apmeklēšana, smaiļošanas (kayaking), garām pastaigām un skraidelēšanas gar jūru, dienišķā Radiance apmeklējuma, rāpelēšanas pa akmeņiem un trepēm augšā/lejā uz dažādiem skatpunktiem, un no saulrietiem un saullēktiem pēc iespējām (Otrs ir mans favorīts:). Atklājām katru dienu jaunas vietas un lietas, lai arī šeit pagājušogad pavadījām mēnesi. Šorīt biju uz rawfood cooking (vai drīzāk not-cooking) class veikaliņā un sulu bārā Thai Organic Life. Tur mēs iegriezāmies jau pagājušogad diezgan bieži, pērkot chia sēklas, coconut oil, ziepes, dāvaniņas u.c., un šogad bijām kā apsēsti ar Raw Chocolate Energy balls, kuras viņi tirgo. Uzzinājām šodien daudz ko jaunu! Arī to, ka mājaslapu viņiem izstrādājis tas pats cilvēks no Kalifornijas, kas izveidoja Happy Cow – http://www.happycow.net/ (ļoti jauka app HappyCow VeginOut Free, kuru var izmantot visā pasaulē, jo lietotāji saliek paši informāciju – līdzīgi kā Foursquare, kuru vienmēr izmantoju ceļojot, bet Happy Cow ir lielāks uzsvars uz veselīgas ēšanas iestādēm). Par Thai rawfood class ir ļoti jauks apraksts šeit – Thai Organic Life – Services. Par receptēm, kuras man iemācīja, vēlāk uzrakstīšu sadaļā ĒDIENS :) Vakarā iesim pie veikala darbinieces Kanya uz īstām vakariņām veģetāru taju gaisotnē, ar visu gatavošanas pamācību priekšgalā!


Lasot par brīvu pieejamo Samui Holiday magazine, var nojaust, ka arī Samui salā sāk uztraukties par vides  saglabāšanu, ekoloģiju utml. jautājumiem, jo minēts, ka šeit internacionālajā skolā bērniem mācību programmās pat ir iekļauts daudz kas saistībā ar globalizāciju, lokalizāciju u.c.!Paskat tik, kādus projektus viņi realizē! Žurnālā bija arī ļoti interesantas intervijas ar tajiem un expatiem, kas šeit dzīvo, kā arī daži saistoši reklāmraksti – šis ir visnotaļ labs piemērs, kādam , manuprāt, ir jābūt informatīvam tūrisma izdevumam! Nobeigumā par šo tēmu varu tikai uzsvērt to, ka cieņa pret planētu Zemi paliek arvien aktuālāka lieta, jo Taizemē tūristi un arī vietējie dēļ zināšanu trūkuma ļoti apdraud zemes atsmofēru, gaisu, ūdeni un dabu. Tā  ne visur ir tikai politika vai naudas atmazgāšana :)

FOTO NO KOH TAO.

FOTO NO KOH SAMUI.

Advertisements

4 Comments

    1. Paldies!
      Ādas sakarā galvenais ir būt saprātīgiem un piesardzīgiem! Pludmalē jāguļ tikai palmu ēnā, ja patīk gulēt! Ka arī, jāapbruņojas ar maksimāli dabisku krēmu kam ir līdz spf 30 un sākumā nepavadīt daudz laika ārā no 11:00 – 3pm. Tajā pašā Thai organic life mēs sev arī sagādājām alvejas produktus, kurus pēc saules ietekmes smērēt, un mitrināšanai arī kokosriekstu eļļu!

      Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s