Psihiskās aizsardzības mehānismi

Ļoti interesanta tēma!

Kā uztvert realitātes uztveri?

Skaidrības labad jāmin uzreiz, ka šis nebūs stāsts par Džekija Čana cienīgiem trikiem, kā ar viena pirksta vēzienu apturēt baru satrakojušos kovboju vai slepenā hipnozes” recepte”, lai tikai ar vienu acu skatu liktu sastingt aizdomīgajam tipam tramvajā. Šinī rakstā tiks apskatīti tādi aizsardzības paņēmieni, ar kuriem tiek aizsargāta mūsu psihe pret tādām nepatīkamām izjūtām kā, piemēram, trauksme.

Velkot paralēles ar maniem iepriekš tapušajiem 2 rakstiem – „Veci lauri jeb ko par personību domāja Z. Freids un K.G. Jungs” un „Freids un Jungs par un ap sapņiem”, jāsaka, ka Freids, šķiet, arī bija pirmais, kas psiholoģijā aizsāka stāstu par psihes aizsardzības mehānismiem (PAM), tos skaidrojot kā mēģinājumus “aizmirst”, “izstumt” no apziņas sev nepatīkamos pārdzīvojumus.

PAM rodas Ego neapzinātās daļas darbības rezultātā, lai mazinātu trauksmi, kas, Freidaprāt, rodas Superego (morāles prasību) un Id (iedzimtās dziņas) sadursmes rezultātā. Ar tā palīdzību ir iespējams novērst to trauksmi, ko cilvēks jūt ar savu apzināto daļu…

Skatīt ziņu 1  403 more words

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s