Sala Taizemē: Koh Phayam.

Šoreiz gribas atcerēties to, kas vislabāk raksturo Koh Phayam jeb Pajam salu, Taizemē. Tā ir otrā lielākā sala Andamanu jūras piekrastes pusē un, skatoties kartē, tai esot ķengura forma. No šīs salas iespējams aizbraukt vēl uz Koh Chang salu un Similan salām. Otrajās iespējams arī nakšņot kempingā un padzīvot gandrīz vispār bez ekstrām un wifi. Arī mēs devāmies uz to pusi nelielā snorkelēšanas izbraucienā no Koh Phayam. Šeit pirmo un vienīgo reizi redzēju arī zilās jūras zvaigznes, kuras vēl esmu redzējusi tikai Gili salās, tuvumā Bali. Koh Phayam tuvākā un lielākā sauszemes pilsēta ir Ranonga jeb Ranong.

IMG_6412

Saulrieti, saulrieti, saulrieti. Paši skaistākie Taizemes saulrieti, šķiet, novēroti tieši šeit, īpaši Aow Yai pludmalē.

IMG_6345

Dažādās pludmales. Ļoti laipni cilvēki – gan iebraucēji, gan taizemieši, gan mjanmieši/birmieši. Mjanma turpat netālu robežojas ar Taizemi, tāpēc mjanmieši/birmieši strādā šajā salā un pierobežas zonā. uz salas ir tikai daži motorizēti braucamie ar 4 riteņiem – viens no tiem ir traktors, kurš izvadā dzeramo ūdeni pa salu un kurš arī mūs vienreiz “paķēra” līdz. Ceļi šajā salā nav piemēroti braukšanai, jo nav pietiekoši plati un nav atbilstoši ierīkoti. Šajā youtube video redzams, cik atsvaidzinoši tukšas ir pludmales.

IMG_6519

Masāžas vietiņas. Izmēģinājām dažas un secināju, ka vislabākā ir netālu no Aow Yai pludmales – Joys massage.

Salai ir arī sava hipijiskā atmosfēra, kā jau daudzviet Taizemē, jo daudzkur ir dzirdama Boba Mārlija mūzika un vērojamas Jamaikas valsts krāsu kombinācijas. Par šī fenomena rašanos gan neesam daudz pētījuši.

20150128_162630

Šajā salā, neraksturīgi Taizemei, iespējams arī sērfot un SUPot. Vieglāk gan būs atrast laiku un vietu jogai. Tā notiek rītos un vakaros, pludmalēs. Protams, var droši nodarboties ar savu personīgo praksi un tajai nevajag ne īpašu vietu, ne laiku.

Wifi parādās noteiktos laikos, kuros tad arī jāmēģina apdarīt darbi. Hornbill Hut, kurā mēs uzturējāmies, tas bija laiks no rīta pusē un tad no 15.00 līdz aptuveni 21.00 vai 22.00, līdz rezerves atkal bija tukšas. Signāls arī bija ejošs un nākošs, tā kā, labāk uz šejieni braukt bez stingrām darbu vajadzību izpildēm somā. Šajā vietā gan to visu atsvēra superīgais pavārs Mr. Kob, kurš ir izbijis policists, un viņa sieva Ms. Tee, izbijusi medmāsa, kura profesionāli saimniekoja šajā vietā. Elektrība ir pieejama no 18.00 līdz 6.00, bet pēc 22.00 ieteicams lietot tikai ļoti nepieciešamās elektroierīces, lai taupītu enerģiju. Uz salas nav arī ATM jeb bankomāti. Šeit cilvēki ļoti apzinīgi piedomā pie resursiem, izmanto solāros paneļus, domā kur, kā un ko ar plastmasu darīt vai nedarīt utt. Arī baseini šeit nav izplatīta parādība, jo tie prasa savu daļu apkopes un, protams, hlora lietošanu.

Kluss un mierīgs. Šeit nenotiek trakie un skaļie pilnmēness pasākumi, kuri notiek Phi Phi salās un citur. Ballītes ir mierīgas, vairāk dzīvā mūzika un mīlīga atmosfēra. Garantēts labs naktsmiers ar okeāna viļņu skaņām ausīs.

IMG_5825

Hornbill jeb Lielais degunragputns. Arī mēs to devāmies džungļu pārgājienā, ar mērķi pielietot savas kameras super-zoom lēcu, lai ieraudzītu īpašo putnu, bet tā arī to neredzējām pietiekami tuvu. Brīžiem tas lidinājās virs mūsu bungalo vietas un no attāluma izskatījās pēc ērgļa. Te būtu noderējis tālskatis. Pārgājienos mēs vairāk satikām pērtiķēnus, bet tie bija nepieradināti un kautrīgi, ne kādi bija citur satikti.

Garšīgs un veselīgs ēdiens. Šajā salā savvaļā aug arī indijas rieksti. Ļoti foršs ģimenes ēdināšanas uzņēmums ir Cha Chai Home, kurā iegriezāmies vairākkārt.

20150119_135008

Adrenalīna atkarīgajiem šī sala varētu būt pārāk garlaicīga, bet mierīgas, klusākas un lēnākas dzīves cienītājiem – tieši laikā. Trīs nedēļas, ko šeit pavadījām, paskrēja kā 3 dienas. Lielais, mājīgais miers un bezrūpīgais baskāju režīms, pilnīgi ierauj sevī un laiks iegūst pavisam citu izjūtu un nozīmi.

Šeit mēs nemanījām daudz angliski runājošos iebraucējus; vairāk tomēr bija vācu un dāņu izcelsmes ceļotāji, kā arī, grāmatas koplietošanas plauktos bija atstātas vairāk tieši šajās valodās.

Jauks apraksts angļu valodā par šo salu ir rodams ŠEIT un ŠEIT (kur apgalvots, ka šobrīd ši sala ir kā populārā Koh Samui sala 70.ajos gados).

Foto galerija PA SAULEI FACEBOOK LAPĀ ŠEIT.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s