Dāvāt un dot. Svētkos un vienmēr.

Apkopoju priekš sevis sarakstu, kurš var noderēt jebkurā svētku, svinēšanas vai ikdienas reizē. Varbūt kāda ideja noder vēl kādam vai, iespējams, rodas vēl kāda jauna ideja, kuru derētu šeit pievienot? :)

Tā ir ļoti forša un viegla sajūta, ja dāvanas, kuras vēlamies dot sev svarīgākajiem cilvēkiem, varam dot ar apziņu, ka tās ir tīras, to radītaji ir ieguvuši atbilstošu atalgojumu un ne pati dāvana, ne tās iepakojums nerada lieku piesārņojumu vai ciešanas pasaulē. Šī sajūta savā ziņā dod arī brīvību un mieru.

Mani ļoti iedvesmoja šis Ellen Fisher video (NB! Ļoti daudz reižu entuziastiski saka super amazing! un super cool!):

● Noteikti varētu arī atrast Latvijā ražotas, līdzīgas lietiņas, no mazajiem uzņēmumiem, kurus ir svarīgi atbalstīt. Varbūt būtu japāmeklē internetā, FB grupā Handmade in Latvia, meistardarbs.lv, Etsy.com.

● Man tika atsūtīts arī šis saraksts ar vērtīgām un videi draudzīgām lietām tieši bērniem.

● Pašu gatavotas tīrāmlietas un ēdamlietas: šampūns, skrubis, lūpu balzāms, krēms vai sejas eļļa, veļas pulveris, maize, skābeti kāposti, veselīgs parmezāna “siers”, tomātu mērce, šokolādes, tējas, kvēpeklīši no pašu audzētas salvijas vai jebkas, kas nav jāizlieto un jāapēd uzreiz pēc svētkiem. Jo pēc svētiem dažkārt negribas ēdienu pat redzēt (jeb atgādinājums vienkārši ēst mindfully arī tad, ja galdi lūzt). Esmu iepriekš gatavojusi sev kafijas skrubi, kuram pavisam vienkārši ir laicīgi jāsakrāj kafijas biezumi. Visas receptes var atrast internetā, gan latviski, gan angliski meklējot. Protams, pašu šūti iepirkumu maisiņi un visas citas lietas, kuras ir upcycled, iegūstot otru dzīvi, arī ir brīnišķīga dāvana ar pievienoto vērtību.

http://thechalkboardmag.com/how-to-make-a-smudge-stick

https://www.instagram.com/p/Bc90IOTBbMp/

● Sveces. Manuprāt, ziemeļu ziemai vienkārši fantastiska dāvana. Google var atrast pamācības, kā uzgatavot zero waste svecītes, kuras ir drošas veselībai.

http://pinterest.com/pin/258464466093320833/?source_app=android

● Ģērbjamas un nēsājamas lietas, kuras iedvesmo un nes vēstījumu:

https://unique-company.com/collections/tote-bags/products/ride-bicycles-not-elephants-tote-bag

www.wildspirit.lv

● Jēgpilnas dāvanas veselā sarakstā arī šeit.

● Labdarība. Ģimenes svētku sanākšanas reizē atvērt, piemēram, atvērt lapu ziedot.lv un visiem kopā izvēlēties, kam un cik lielu summu nosūtīt un to uzreiz arī izdarīt.

● Grāmatas, e-grāmatas, audiogrāmatas, dāvanu kartes vai abonements, kā arī dāvanu kartes grāmatnīcās.

https://www.janisroze.lv/lv/gramatas/folklora-mitologija/folklora-tradicijas/speka-dziesmas-uguns-cd.html

● Dāvināmo pieredžu iespējas: atpūta SPA, pirts rituāls, masāža, meditācija, aromterapija + eļļu komplekts, pāru apmācības, meistarklases, bilesuserviss.lv, LAIKS KOPĀ – izdomājot katra interesēm atbilstošas aktivitātes.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10155250906681676&id=616071675

www.navayoga.lv

● Ģimenes veselības centra “Stārķa Ligzda” dāvanu karte.

● Ģimenes psiholoģijas centra “Līna”dāvanu kuponi saviem mīļotajiem.

● Vegus skolas dāvanu karte. Esmu bijusi uz 2 lekcijām jeb kursiem pie Ditas Lases un man ļoti patika process abās reizēs – vienā bija gatavošana un ēšana kopā, otrajā bija slaidšovi un ļoti daudz vērtīga info par bērnu uzturu.

Www.vegus.lv

Nobeigumā daži mazāki un lielāki sapņi, kurus tad nu drosmīgi pievienoju savam 2018.gada vizualizācijas plānam. LAI TOP! VISIEM, KURI SAPŅO UN DARA!

Svētkos vienu vienīgu dižmieru vēlot 💛

Santa

2 Comments

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s